2,229
edits
No edit summary |
(→Publisher Code: sort alphabetically) |
||
(3 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 724: | Line 724: | ||
|[[:Category:505 Games (Publisher)|505 Games]]<sup>EU</sup> | |[[:Category:505 Games (Publisher)|505 Games]]<sup>EU</sup> | ||
|{{#dpl:titlematch=____GT|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____GT|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|GX | |||
|[[:Category:Commodore (Publisher)|Commodore]] ([[Commodore 64]] Virtual Console titles) | |||
|{{#dpl:titlematch=____GX|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|GY | |GY | ||
|[[:Category:The Game Factory (Publisher)|The Game Factory]] | |[[:Category:The Game Factory (Publisher)|The Game Factory]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____GY|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____GY|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
|GZ | |GZ | ||
Line 932: | Line 932: | ||
|[[:Category:Purple Hills (Publisher)|Purple Hills]] | |[[:Category:Purple Hills (Publisher)|Purple Hills]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____KP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____KP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|KQ | |||
|[[:Category:Over the Top Games (Publisher)|Over the Top Games]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____KQ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|KR | |KR | ||
|[[:Category:KREA Medie (Publisher)|KREA Medie]] | |[[:Category:KREA Medie (Publisher)|KREA Medie]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____KR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____KR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
|KT | |KT | ||
Line 1,204: | Line 1,204: | ||
|[[:Category:P2 Games (Publisher)|P2 Games]] | |[[:Category:P2 Games (Publisher)|P2 Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____PN|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____PN|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|PQ | |||
|[[:Category:PopCap Games (Publisher)|PopCap Games]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____PQ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|PS | |PS | ||
Line 1,216: | Line 1,220: | ||
|[[:Category:Pub Company (Publisher)|Pub Company]] | |[[:Category:Pub Company (Publisher)|Pub Company]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____PU|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____PU|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
|PV | |PV | ||
Line 1,368: | Line 1,368: | ||
|[[:Category:Blade Interactive Studios (Publisher)|Blade Interactive Studios]] | |[[:Category:Blade Interactive Studios (Publisher)|Blade Interactive Studios]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____SP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____SP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|SQ | |||
|[[:Category:Sonalysts (Publisher)|Sonalysts]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____SQ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|SR | |SR | ||
|[[:Category:SnapDragon Games (Publisher)|SnapDragon Games]] | |[[:Category:SnapDragon Games (Publisher)|SnapDragon Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____SR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____SR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
|SS | |SS |
edits