Wii Channels: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 132: | Line 132: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{Ratings|name=Forecast Channel}} | |{{Ratings|name=Forecast Channel}} | ||
|- | |- | ||
|[[Homebrew Channel]] | |[[Homebrew Channel]] | ||
Line 167: | Line 162: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{Ratings|name=Mii Channel}} | |{{Ratings|name=Mii Channel}} | ||
|- | |||
|[[Netflix Channel]] | |||
|Downloadable | |||
|NA | |||
|{{Ratings|name=Netflix Channel}} | |||
|- | |- | ||
|[[News Channel]] | |[[News Channel]] | ||
Line 172: | Line 172: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{Ratings|name=News Channel}} | |{{Ratings|name=News Channel}} | ||
|- | |- | ||
|[[Nintendo Channel]] | |[[Nintendo Channel]] | ||
Line 203: | Line 198: | ||
|{{Ratings|name=Today and Tomorrow Channel}} | |{{Ratings|name=Today and Tomorrow Channel}} | ||
|- | |- | ||
|[[Wii | |[[Wii + Internet Channel]] | ||
|Pre-installed | |Pre-installed | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{Ratings|name=Wii | |{{Ratings|name=Wii + Internet Channel}} | ||
|- | |- | ||
|[[Wii Fit Channel]] | |[[Wii Fit Channel]] | ||
Line 222: | Line 212: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{Ratings|name=Wii Fit Plus Channel}} | |{{Ratings|name=Wii Fit Plus Channel}} | ||
|- | |||
|[[Wii "My Room" Channel]] aka [[Wii no Ma]] | |||
|Downloadable | |||
|JP (NA in future) | |||
|{{Ratings|name=Wii My Room Channel}} | |||
|- | |||
|[[Wii Shop Channel]] | |||
|Pre-installed | |||
|JP/NA/PAL | |||
|{{Ratings|name=Wii Shop Channel}} | |||
|- | |- | ||
|[[Wii Speak Channel]] | |[[Wii Speak Channel]] |