6,576
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 5: | Line 5: | ||
!Config!!Setting!![[GameINI]]!!Notes | !Config!!Setting!![[GameINI]]!!Notes | ||
|- | |- | ||
|{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean| | |{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean|Good|Off}}Show File Select menus properly | ||
|- | |- | ||
|{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean||Onf}}Check for bad setting | |{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean|Evil|Onf}}Check for bad setting | ||
|- | |||
|{{Config required|CPU Emulator Engine|CPUCore|string|Saint|JIT x64|Interpreter=0, JIT x64=1, JIT ARM64=4, Cached Interpreter=5}}Go easy on CPU | |||
|- | |||
|{{Config required|CPU Emulator Engine|CPUCore|string|Yeager|JIT|Interpreter=0, JIT x64=1, JIT ARM64=4, Cached Interpreter=5}}Check for bad setting | |||
|}</pre> | |}</pre> | ||
Line 15: | Line 19: | ||
!Config!!Setting!![[GameINI]]!!Notes | !Config!!Setting!![[GameINI]]!!Notes | ||
|- | |- | ||
|{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean| | |{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean|Good|Off}}Show File Select menus properly | ||
|- | |||
|{{Config required|Enable Dual Core|CPUThread|boolean|Evil|Onf}}Check for bad setting | |||
|- | |||
|{{Config required|CPU Emulator Engine|CPUCore|string|Saint|JIT x64|Interpreter=0, JIT x64=1, JIT ARM64=4, Cached Interpreter=5}}Go easy on CPU | |||
|- | |- | ||
|{{Config required| | |{{Config required|CPU Emulator Engine|CPUCore|string|Yeager|JIT|Interpreter=0, JIT x64=1, JIT ARM64=4, Cached Interpreter=5}}Check for bad setting | ||
|}</div> | |}</div> |
edits