GameIDs: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 430: | Line 430: | ||
|- | |- | ||
|7N | |7N | ||
|[[:Category:Empire Interactive (Publisher)|Empire Interactive]] | |[[:Category:Empire Interactive (Publisher)|Empire Interactive]] / [[:Category:Xplosiv (Publisher)|Xplosiv]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____7N|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____7N|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
Line 796: | Line 796: | ||
|[[:Category:505 Games (Publisher)|505 Games]] | |[[:Category:505 Games (Publisher)|505 Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____JZ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____JZ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|K3 | |||
|[[:Category:Yudo (Publisher)|Yudo]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____K3|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|K6 | |K6 | ||
Line 848: | Line 852: | ||
|[[:Category:Legendo Entertainment (Publisher)|Legendo Entertainment]] | |[[:Category:Legendo Entertainment (Publisher)|Legendo Entertainment]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____LJ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____LJ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|LL | |||
|[[:Category:HB Studios (Publisher)|HB Studios]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____LL|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |||
|LP | |||
|[[:Category:Left Field Productions (Publisher)|Left Field Productions]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____LP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |||
|LR | |||
|[[:Category:Koch Media (Publisher)|Koch Media]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____LR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|LT | |LT | ||
Line 870: | Line 886: | ||
|- | |- | ||
|MM | |MM | ||
|[[:Category: | |[[:Category:Big John Games (Publisher)|Big John Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____MM|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____MM|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |- | ||
Line 980: | Line 996: | ||
|[[:Category:GameMill Publishing (Publisher)|GameMill Publishing]] | |[[:Category:GameMill Publishing (Publisher)|GameMill Publishing]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____PZ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____PZ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|Q4 | |||
|[[:Category:Hamster (Publisher)|Hamster]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____Q4|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|QC | |QC | ||
Line 992: | Line 1,012: | ||
|[[:Category:MACHINE Studios (Publisher)|MACHINE Studios]] | |[[:Category:MACHINE Studios (Publisher)|MACHINE Studios]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____QK|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____QK|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|QM | |||
|[[:Category:Object Vision Software (Publisher)|Object Vision Software]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____QM|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |||
|QT | |||
|[[:Category:CALARIS (Publisher)|CALARIS]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____QT|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|QU | |QU | ||
Line 1,048: | Line 1,076: | ||
|[[:Category:Blade Interactive Studios (Publisher)|Blade Interactive Studios]] | |[[:Category:Blade Interactive Studios (Publisher)|Blade Interactive Studios]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____SP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____SP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|SQ | |||
|[[:Category:Sonalysts (Publisher)|Sonalysts]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____SQ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|SU | |SU | ||
Line 1,104: | Line 1,136: | ||
|[[:Category:EnjoyUp Games (Publisher)|EnjoyUp Games]] | |[[:Category:EnjoyUp Games (Publisher)|EnjoyUp Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____UP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____UP|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|UR | |||
|[[:Category:Sudden Games (Publisher)|Sudden Games]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____UR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|UU | |UU | ||
Line 1,144: | Line 1,180: | ||
|[[:Category:2D Boy (Publisher)|2D Boy]] | |[[:Category:2D Boy (Publisher)|2D Boy]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____WG|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____WG|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|WH | |||
|[[:Category:NinjaBee (Publisher)|NinjaBee]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____GH|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|WJ | |WJ | ||
Line 1,156: | Line 1,196: | ||
|[[:Category:Warner Bros. Interactive Entertainment (Publisher)|Warner Bros. Interactive Entertainment]] | |[[:Category:Warner Bros. Interactive Entertainment (Publisher)|Warner Bros. Interactive Entertainment]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____WR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____WR|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|WS | |||
|[[:Category:MonkeyPaw Games (Publisher)|MonkeyPaw Games]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____WS|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|WW | |WW | ||
Line 1,204: | Line 1,248: | ||
|[[:Category:Lemon Games (Publisher)|Lemon Games]] | |[[:Category:Lemon Games (Publisher)|Lemon Games]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____XW|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____XW|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|WZ | |||
|[[:Category:Wizarbox (Publisher)|Wizarbox]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____WZ|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|Y1 | |Y1 | ||
Line 1,212: | Line 1,260: | ||
|[[:Category:Easy Interactive (Publisher)|Easy Interactive]] | |[[:Category:Easy Interactive (Publisher)|Easy Interactive]] | ||
|{{#dpl:titlematch=____Y5|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |{{#dpl:titlematch=____Y5|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | ||
|- | |||
|Y6 | |||
|[[:Category:Motiviti (Publisher)|Motiviti]] | |||
|{{#dpl:titlematch=____Y6|redirects=only|count=3|mode=inline|inlinetext=<nowiki>, </nowiki>|notcategory=Not GameID|notcategory=Unofficial GameID}} | |||
|- | |- | ||
|YC | |YC |