1,132
edits
ThatLuciano (talk | contribs) |
ThatLuciano (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 238: | Line 238: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{RatingsWW|name=Bit.Trip Void}} | |{{RatingsWW|name=Bit.Trip Void}} | ||
|- | |||
|[[bittos+]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=bittos+}} | |||
|- | |- | ||
|[[Blaster Master: Overdrive]] | |[[Blaster Master: Overdrive]] | ||
Line 250: | Line 256: | ||
|NA | |NA | ||
|{{RatingsWW|name=Block Breaker Deluxe}} | |{{RatingsWW|name=Block Breaker Deluxe}} | ||
|- | |||
|[[Blood Beach]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Blood Beach}} | |||
|- | |||
|[[Bloons]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Bloons}} | |||
|- | |- | ||
|[[Boingz]] | |[[Boingz]] | ||
Line 262: | Line 280: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{RatingsWW|name=Bomberman Blast}} | |{{RatingsWW|name=Bomberman Blast}} | ||
|- | |||
|[[Bonsai Barber]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Bonsai Barber}} | |||
|- | |||
|[[Brain Challenge]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Brain Challenge}} | |||
|- | |||
|[[Brain Drain]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Brain Drain}} | |||
|- | |||
|[[Bruiser and Scratch]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Bruiser and Scratch}} | |||
|- | |||
|[[Bubble Bobble Plus!]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Bubble Bobble Plus!}} | |||
|- | |||
|[[Bust-A-Move Plus!]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Bust-A-Move Plus!}} | |||
|- | |- | ||
|[[Carnival King]] | |[[Carnival King]] | ||
Line 268: | Line 322: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{RatingsWW|name=Carnival King}} | |{{RatingsWW|name=Carnival King}} | ||
|- | |||
|[[Castlevania: The Adventure ReBirth]] | |||
|2009 | |||
|2D Platformer | |||
|NA | |||
|{{RatingsWW|name=Castlevania: The Adventure ReBirth}} | |||
|- | |- | ||
|[[Cave Story]] | |[[Cave Story]] | ||
Line 275: | Line 335: | ||
|{{RatingsWW|name=Cave Story}} | |{{RatingsWW|name=Cave Story}} | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Chess Challenge!]] | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|{{RatingsWW|name= | |{{RatingsWW|name=Chess Challenge!}} | ||
|- | |||
|[[Christmas Clix]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Christmas Clix}} | |||
|- | |- | ||
|[[Chronos Twins DX]] | |[[Chronos Twins DX]] | ||
Line 297: | Line 363: | ||
|Platform | |Platform | ||
|NA/PAL | |NA/PAL | ||
|{{RatingsWW|name=Cocoto Platform Jumper | |{{RatingsWW|name=Cocoto Platform Jumper}} | ||
|- | |||
|[[ColorZ]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=ColorZ}} | |||
|- | |- | ||
|[[Contra Rebirth]] | |[[Contra Rebirth]] | ||
Line 304: | Line 376: | ||
|NA | |NA | ||
|{{RatingsWW|name=Contra Rebirth}} | |{{RatingsWW|name=Contra Rebirth}} | ||
|- | |||
|[[Copter Crisis]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Copter Crisis}} | |||
|- | |- | ||
|[[Critter Round-Up]] | |[[Critter Round-Up]] | ||
Line 310: | Line 388: | ||
|NA | |NA | ||
|{{RatingsWW|name=Critter Round-Up}} | |{{RatingsWW|name=Critter Round-Up}} | ||
|- | |||
|[[Cruise Party]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Cruise Party}} | |||
|- | |||
|[[Crystal Defenders R1]] | |||
|2009 | |||
|Tower defense | |||
|JP/NA/PAL | |||
|{{RatingsWW|name=Crystal Defenders R1}} | |||
|- | |||
|[[Crystal Defenders R2]] | |||
|2009 | |||
|Tower defense | |||
|JP/NA/PAL | |||
|{{RatingsWW|name=Crystal Defenders R2}} | |||
|- | |||
|[[Dart Rage]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Dart Rage}} | |||
|- | |||
|[[Deer Captor]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Deer Captor}} | |||
|- | |- | ||
|[[Defend your Castle]] | |[[Defend your Castle]] | ||
Line 316: | Line 424: | ||
|NA | |NA | ||
|{{RatingsWW|name=Defend your Castle}} | |{{RatingsWW|name=Defend your Castle}} | ||
|- | |||
|[[Derby Dogs]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Derby Dogs}} | |||
|- | |||
|[[Diatomic]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Diatomic}} | |||
|- | |||
|[[Diner Dash]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Diner Dash}} | |||
|- | |||
|[[Dive: The Medes Islands Secret]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Dive: The Medes Islands Secret}} | |||
|- | |- | ||
|[[Doc Louis's Punch-Out‼]] | |[[Doc Louis's Punch-Out‼]] | ||
Line 328: | Line 460: | ||
|NA | |NA | ||
|{{RatingsWW|name=Dr. Mario Online RX}} | |{{RatingsWW|name=Dr. Mario Online RX}} | ||
|- | |||
|[[Dracula: Undead Awakening]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Dracula: Undead Awakening}} | |||
|- | |||
|[[Dragon Master Spell Caster]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Dragon Master Spell Caster}} | |||
|- | |||
|[[Driift Mania]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Driift Mania}} | |||
|- | |||
|[[Drill Sergeant Mindstrong]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Drill Sergeant Mindstrong}} | |||
|- | |||
|[[Eat! Fat! FIGHT!]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Eat! Fat! FIGHT!}} | |||
|- | |||
|[[Eco Shooter: Plant 530]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|{{RatingsWW|name=Eco Shooter: Plant 530}} | |||
|- | |- | ||
|[[Eduardo the Samurai Toaster]] | |[[Eduardo the Samurai Toaster]] | ||
Line 370: | Line 538: | ||
|JP/NA/PAL | |JP/NA/PAL | ||
|{{RatingsWW|name=Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King}} | |{{RatingsWW|name=Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King}} | ||
|- | |- | ||
|[[Frogger Returns]] | |[[Frogger Returns]] |
edits